5 właściwości czekolady dzięki którym schudniesz

Twoje zdrowie. Jak zrzucić zbędne kilogramy? Jak stracić brzuch? Czy spalacze tłuszczu działają? Twoje zdrowie. Jak zrzucić zbędne kilogramy? Jak stracić brzuch? Czy spalacze tłuszczu działają?

Twoje zdrowie. Jak zrzucić zbędne kilogramy? Jak stracić brzuch? Czy spalacze tłuszczu działają? Twoje zdrowie. Jak zrzucić zbędne kilogramy? Jak stracić brzuch? Czy spalacze tłuszczu działają?

5 właściwości czekolady dzięki którym schudniesz.


Oddawanie się słodkim pokusom gdy poziom lęku się podnosi, może faktycznie pomóc w odstresowaniu się, przejęciu kontroli i utracie wagi. Jeśli tylko wybierzesz odpowiednio.

Gorzka czekolada jest twoim sprzymierzeńcem w walce ze stresem oraz pomaga utrzymać szczupłą sylwetkę. Warto jednak zwrócić uwagę jaką czekoladę jemy. Mleczna czekolada jest pełna cukru i naprawdę brakuje jej właściwej zawartości ziarna kakaowego - jedynego składnika, który zapewnia wszystkie korzyści zdrowotne. Czekolada powinna być tak minimalnie przetworzona, jak to tylko możliwe, aby zaoferować najwięcej odżywczych korzyści. Wybierz czekoladę, która ma 70% kakao lub więcej, i staraj się, aby nie zawierała żadnych dodatkowych syropów (syrop glukozowy, cukier) lub innych nie dających się wymówić składników.

Więc, w jaki sposób ta słodka pomoc może utrzymać wagę w szachu? Od zmniejszenia zachcianek do kontrolowania apetytu, czekolada ma sporo sztuczek w rękawie.

 1. Obniża pragnienie
 2. Wydaje się to trochę sprzeczne z intuicją, ale aby naprawdę przejąć kontrolę nad swoimi zachciankami, musisz sobie na nie pozwolić. Niewielka słodka pokusa może pomóc w utrzymaniu tych zachcianek w ryzach i pozwolić na przestrzeganie schematu odchudzania lub utrzymania wagi. We wszystkich dietach redukuje się spożywanie słodyczy, ale mała ilość ciemnej czekolady każdego dnia może pomóc ci uniknąć sięgania po coś o wyższej zawartości cukru i niższej wartości odżywczej.
 3. Redukuje tkankę tłuszczową
 4. Dzięki niektórym flawanolom, które istnieją w czekoladzie, obniża poziomu cukru we krwi, a także redukuje tkankę tłuszczową. Flawanole są roślinnymi substancjami odżywczymi i są bardziej rozpowszechnione w gorzkiej czekoladzie niż w mlecznej. Jednak zbyt duże porcje mogą prowadzić do zwiększenia masy ciała, więc bądź bardzo nieugięta w kwestii kontroli porcji.
 5. Kontroluje apetyt
 6. Wierzcie lub nie, czekolada rzeczywiście zawiera przyzwoitą ilość błonnika, która pomaga utrzymać apetyt w szachu i zwiększa poczucie sytości. Jeden 100 gramowy baton z 70% zawartością gorzkiej czekolady zawiera około 16% dziennego zalecanego spożycia. Oczywiście żywność, taka jak płatki owsiane lub brokuły, zawsze będą lepsze, jeśli chodzi o zawartość błonnika. Niemniej jednak, kiedy myślimy o słodyczach to wybór gorzkiej czekolady na przekąskę opóźni uczucie głodu.
 7. Redukuje stres
 8. Jedzenie niewielkich ilości czekolady każdego dnia może pomóc Ci się zrelaksować. Stres powoduje przyrost masy ciała, ponieważ powoduje wzrost poziomu kortyzolu, zwiększając apetyt i zachęcając do jedzenia w oparciu o emocje, a nie potrzebę fizyczną, co prowadzi do przejadania się. Jeśli potrafisz zarządzać poziomami stresu, możesz lepiej kontrolować to, co wkładasz do ust. Jedzenie gorzkiej czekolady zwiększa poziom serotoniny i endorfin w mózgu, co pomaga złagodzić uczucie stresu i lęku oraz poprawić nastrój.
 9. Zwalcza stan zapalny
 10. Przewlekłe stany zapalne są związane nie tylko z chorobami serca, rakiem i cukrzycą, ale także stwierdzono, że zwiększają oporność na insulinę, zakłócają uczucie głodu i hormony regulujące metabolizm. Jedzenie gorzkiej czekolady z umiarem może pomóc w zapobieganiu i naprawianiu uszkodzeń komórek spowodowanych stanem zapalnym, ponieważ flawanole zawarte w kakao mają właściwości przeciwzapalne.