Zielona herbata pomaga w zrzuceniu wagi.

Twoje zdrowie. Jak zrzucić zbędne kilogramy? Jak stracić brzuch? Czy spalacze tłuszczu działają?  Twoje zdrowie. Jak zrzucić zbędne kilogramy? Jak stracić brzuch? Czy spalacze tłuszczu działają?

Twoje zdrowie. Jak zrzucić zbędne kilogramy? Jak stracić brzuch? Czy spalacze tłuszczu działają?  Twoje zdrowie. Jak zrzucić zbędne kilogramy? Jak stracić brzuch? Czy spalacze tłuszczu działają?

Zielona herbata a odchudzanie.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że zielona herbata, która w skuteczniejszy sposób stawia na nogi niż czarna kawa to jeden z naturalnych i najbardziej skutecznych środków odchudzających. Oprócz wyjątkowego aromatu w porównaniu do innych gatunków herbat jest bardzo wartościowym napojem, który ma wszechstronne działanie. Nie każdy również wie, że własności zielonej herbaty w dużej mierze uzależnione są od sposobu jej zaparzenia.

Jak parzyć zieloną herbatę?

Parzenie zielonej herbaty w rejonach świata, z których pochodzi stało się prawdziwym rytuałem. Aby powstały napar charakteryzowała największa ilość właściwości parzy się go w ogrzanym a następnie wysuszonym czajniczku z porcelany. W zależności od wybranego gatunku liście herbaty zalewa się wodą o temperaturze od sześćdziesięciu do dziewięćdziesięciu stopni. Większość osób nieświadomie parzy zieloną herbatę wrzątkiem zabijając w ten sposób w niej wiele tak drogocennych dla naszego organizmu właściwości. Jakość naparu nie zależy wyłącznie od temperatury ale również od czasu zaparzania. Drobny susz wymaga zaledwie trzech minut parzenia a w przypadku większych liści czas ten powinien być wydłużony.

Działanie zielonej herbaty uzależnione jest także od czasu jej zaparzania. I tak w przypadku krótkiego, trwającego jedynie trzy minuty parzenia powstaje orzeźwiający a zarazem pobudzający napar o podwyższonej zawartości teiny. Dłuższy okres parzona herbata działa z kolei relaksująco. Susz można parzyć aż trzy razy i za każdym razem uzyskiwany napar różni się aromatem a także działaniem. Koneserzy zielonej herbaty najbardziej cenią napar z drugiego parzenia, który posiada najintensywniejszy aromat i działa relaksująco. Prawidłowo zaparzony napar z zielonej herbaty ma bardzo przyjemny aromat a jego smak pozbawiony jest goryczy.

Właściwości zielonej herbaty

Właściwości zielonej herbaty znane są od wieków. Przede wszystkim jej napar działa bakteriobójczo co sprawia, że hamuje rozwój bakterii w całym układzie pokarmowym. Ponadto napar z drugiego parzenia zwalcza stres i łagodzi nerwy. W związku z tym, że zielona herbata zawiera dużą ilość flawonoidów, regularne picie jej naparu wzmacnia naczynia krwionośne oraz zapobiega tworzeniu się zakrzepów we krwi. Z kolei wysoka zwartość fluoru w napoju sprawia, że regularne jego picie stanowi skuteczną ochronę przed próchnicą. Napar z zielonej herbaty ze względu na działanie antybakteryjne zalecany jest również do kompresów na powieki przy zapaleniu spojówek. I wreszcie zielona herbata na odchudzanie przyspiesza procesy metaboliczne odbywające się w organizmie i stymuluje wydalanie szkodliwych produktów przemiany materii. Dzięki właściwościom stymulującym pracę pęcherza moczowego znacznie przyspiesza wydalanie toksyn jakie gromadzą się w organizmie.

Ze względu na swoje właściwości odchudzające zielona herbata często stanowi jeden ze składników suplementów diety , które wspomagają walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Można ją również stosować jako samodzielny środek odchudzający. Regularne spożywanie naparu z zielonej herbaty nie tylko ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu ale również zmniejsza wagę ciała.