Zielony jęczmień – właściwości, którym wiele możesz zawdzięczać. Naturalny spalacz tłuszczu o niesamowitej mocy. Twój najlepszy przyjaciel w trakcie diety.

Twoje zdrowie. Jak zrzucić zbędne kilogramy? Jak stracić brzuch? Czy spalacze tłuszczu działają?  Twoje zdrowie. Jak zrzucić zbędne kilogramy? Jak stracić brzuch? Czy spalacze tłuszczu działają?

Twoje zdrowie. Jak zrzucić zbędne kilogramy? Jak stracić brzuch? Czy spalacze tłuszczu działają?  Twoje zdrowie. Jak zrzucić zbędne kilogramy? Jak stracić brzuch? Czy spalacze tłuszczu działają?

Zielony jęczmień – właściwości, którym wiele możesz zawdzięczać.


Młody zielony jęczmień to cieszący się olbrzymią popularnością produkt, który stosowany jest do wspomagania diety odchudzającej. Zielony młody jęczmień zawiera dużo witamin oraz soli mineralnych, a także dużo błonnika i aminokwasów. To właśnie duża zawartość błonnika decyduje o tym, że jest zalecany w trakcie diety.

Można go zażywać w postaci proszku, który pozykuje się z młodej trawy jęczmienia. Taka roślina jest bogata w kwas foliowy, witaminę C, E, K, witaminy z grupy B, beta-karoten a także minerały w postaci magnezu, żelaza, manganu, wapnia, cynku, krzemu, sodu, boru, fosforu, chromu oraz potasu. Zielony jęczmień najlepiej jest przyjmować w postaci tabletek, pastylek bądź proszku, który rozpuszcza się w wodzie. Sproszkowany jęczmień pozyskuje się z soku z młodej trawy jęczmiennej, można ją ponadto wysuszyć, tak by powstał proszek, który się pije. Zarówno w przypadku pierwszej, jak i drugiej metody większość cennych składników mineralnych jest zachowanych, chociaż przy stosowaniu drugiej metody ulatnia się witamina C, zawiera on za to zwiększoną ilość błonnika, który jest kluczowy w trakcie procesu odchudzania.

Koszty zakupu zielonego jęczmienia nie są wysokie, za produkt uzyskany z soku trzeba zapłacić od 30 do 70 złotych, a susz jest jeszcze tańszy.

Właściwości omawianego produktu są cenione na całym świecie i cieszą się dużym zainteresowaniem głównie wśród celebrytów, którzy dbają o to, żeby na długo zachować młody wygląd. Zawarte w zielonym jęczmieniu składniki pomagają zachować zdrowie poprzez utrzymywanie równowagi kwasowo-zasadowej. Zielony jęczmień zapobiega stanom zapalnym, wzmacnia układ odpornościowy, jest zalecany w leczeniu niedokrwistości. Zawarta w nim witamina E, C oraz beta-karoten sprawiają, że ma właściwości przeciw utleniające, pozytywnie wypływa na układ nerwowy, także należy go stosować podczas sytuacji stresowych. Dodatkowo, reguluje pracę serca, dzięki zawartości żelaza, które transportuje tlen do układu krwionośnego. Jest zalecany na bóle głowy oraz na migrenę.

Ponieważ zawiera dużo kwasu foliowego powinny włączyć go do codziennego jadłospisu kobiety spodziewające się dziecka. Jęczmień na odchudzanie jest zalecany osobom, które poszukują naturalnych sposobów na przyśpieszenie procesów gubienia zbędnych kilogramów. Utrzymuje on poczucie sytości, tak więc przez dłuższy czas nie odczuwamy głodu, dodatkowo zapobiega zaparciom regulując pracę jelit. Szybkie odchudzanie oczywiście nie jest możliwe, jest to proces długotrwały, który wymaga dużo wysiłku, wyrzeczeń oraz samodyscypliny. Trzeba pamiętać, że połowa sukcesu to odpowiednie zbilansowanie diety a także regularna aktywność fizyczna. W tym celu warto skonsultować się z dietetykiem, który opracuje jadłospis zgodny z potrzebami naszego organizmu. Podstawa to plan i samozaparcie, niestety bez pracy nie uzyskamy wymarzonych efektów. Zielony jęczmień może być naszym sprzymierzeńcem w trakcie odchudzania, przy czym trzeba pamiętać, że żaden produkt stosowany w nadmiernej ilości nie będzie dobrze wpływał na nasze zdrowie oraz ogólne samopoczucie.