Sekret zdrowych włosów, skóry i paznokci.

Twoje zdrowie. Jak zrzucić zbędne kilogramy? Jak stracić brzuch? Czy spalacze tłuszczu działają?  Twoje zdrowie. Jak zrzucić zbędne kilogramy? Jak stracić brzuch? Czy spalacze tłuszczu działają?

Twoje zdrowie. Jak zrzucić zbędne kilogramy? Jak stracić brzuch? Czy spalacze tłuszczu działają?  Twoje zdrowie. Jak zrzucić zbędne kilogramy? Jak stracić brzuch? Czy spalacze tłuszczu działają?

Sekret zdrowych włosów, skóry i paznokci.


Jesteś sfrustrowana bezbarwnymi włosami, suchą skórą i łamliwymi paznokciami? Nie jesteś sama. Istnieje branża kosmetyczna warta miliardy dolarów zbudowana na waszych nadziejach i marzeniach o lśniących włosach, mocnych paznokciach i elastycznej, nawilżonej skórze. Ale czy mikstury i toniki, które stosujesz do swoich włosów, sprawiają, że stają się nudne i pozbawione życia? Czy Twoje paznokcie są podatne na pękanie ? Jest powód dlaczego.

Produkty, których używasz na co dzień, mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Produkty kosmetyczne są często obciążone szkodliwymi substancjami chemicznymi i toksynami, które szkodzą zdrowiu i wyglądowi. Na szczęście sekret pięknych włosów, skóry i paznokci jest prostszy, niż mogłoby się wydawać. Podobnie jak wiele innych aspektów zdrowia, dieta i styl życia są głównymi wyznacznikami Twojego wyglądu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak poprawić i utrzymać siłę i blask przez całe życie.

Uważaj na to co jesz.

Nie lekceważcie roli, jaką odgrywa zdrowa dieta w tym, jak wyglądacie. Witamina C ma kluczowe znaczenie dla utrzymania kolagenu i elastyczności skóry. Zdrowe odżywianie jest niezbędne do utrzymania zdrowych włosów, skóry i paznokci. W rzeczywistości niektóre z pierwszych objawów niedoborów żywieniowych, takich jak B-12, to przerzedzenie, suche i cienkie włosy, łamliwe paznokcie. Zbyt mało cynku, biotyny lub jodu może wpływać na wygląd i integralność włosów i paznokci . Upewnij się, że codziennie spożywasz różnorodne zdrowe pokarmy, aby uzyskać te niezbędne składniki odżywcze.

Jeśli często spożywasz alkohol, pamiętaj, że alkohol powoduje przedwczesne starzenie się skóry i prowadzi do zmarszczek, pokrzywki, pajączków, naczyniaków, łuszczycy i przebarwień skóry.

Wypoć to.

Nie tylko dieta wpływa na twój wygląd. Ćwiczenie to kolejny sposób na utrzymanie promiennej cery. Oprócz pomagania w utrzymywaniu długich telomerów naukowcy odkryli, że regularne ćwiczenia wpływają na młodszy wygląd skóry. Możesz również skorzystać z detoksykacji skóry, korzystając z suchej sauny lub biorąc udział zajęciach fitnes.

Sprawdź w jaki sposób dbasz o wygląd.

Twoje nawyki stylizacyjne mają duży wpływ na Twój wygląd, w tym na kosmetyki, których używasz. Środki chemiczne, suszenie oraz prostowanie włosów, uszkadzają oraz zagrażają wyglądowi i integralności włosów, skóry i paznokci. Aby twoje najbardziej zewnętrzne warstwy były nawodnione, elastyczne i żywe, musisz traktować swoje ciało w prawidłowy sposób. Jeśli szukasz sposobu na ulepszenie określonego obszaru, naturalne produkty mogą pomóc ci wyeliminować luki w rutynie. Upewnij się, że wybierasz naturalne, organiczne, nietoksyczne produkty.

Szkodliwe związki i dodatki w produktach kosmetycznych mogą negatywnie wpłynąć na długoterminowe zdrowie. Środki konserwujące i plastyfikatory w twoim lakierze do paznokci mogą wpływać na twoje DNA i hormony. Unikaj wsyzstkiego co jest oynacyone jako "aromat", ten termin nie jest uregulowany i może oznaczać prawie każdą substancję chemiczną. Zwróć uwagę na rakotwórcze środki konserwujące, takie jak formaldehyd, BHA, BHT i smoła węglowa w produktach kosmetycznych, a także syntetyczne substancje zaburzające gospodarkę hormonalną, takie jak parabeny, perfluorowane związki chemiczne i triklosan.

Zastanów się, jak Twoje kosmetyki wpływają na twój wygląd, nie tylko natychmiast, ale z czasem. Czy twoje środki czyszczące działają odżywczo czy pozbawiają skóry i włosów naturalnych olejków? Obróbka cieplna i chemiczna, którą stosujesz przy stylizacji włosów oraz paznokci, wpłya na ich wytrzymałość. Z biegiem czasu stają się kruche, suche i podatne na pękanie. Co gorsza, niektóre farby do włosów są znanymi czynnikami rakotwórczymi.

Chroń swoją skórę.

Nadmierna ekspozycja na słońce, dym, toksyny w powietrzu i chlor w wodzie może prowadzić do utraty blasku i elastyczności skóry, która starzeje się z upływem czasu. Mroźna zimna pogoda prowadzi do pęknięć, a nawet krwawienia, rąk, warg i skóry.

Palenie jest jednym z najpewniejszych sposobów na postarzenie skóry. Narażenie na dym tytoniowy zmniejsza produkcję kolagenu i niszczy elastyczność skóry.

Naturalna ochrona.

Jeśli chcesz lepiej dbać o siebie, zacznij odkrywać naturalne sposoby dbania o siebie. Wiem, że produkty kosmetyczne są drogie. Nie musisz dziś wyrzucać całej torby do makijażu. Zamień je w nowe, naturalne produkty, gdy stare będą się kończyć.

Organiczne piękno.

Prawidłowe odżywianie powinno być pierwszą myślą, kiedy chcesz wyhodować zdrowe włosy, skórę i paznokcie. Witaminy z grupy B są nie tylko niezbędne dla ogólnego stanu zdrowia, ale także dla wytrzymałości paznokci i włosów.

Jedz żywność bogatą w witaminy zwiększające urodę i przyjmuj suplementy, aby uzupełnić braki.

Wszystkie niezbędne składniki odżywcze znajdziesz tutaj.